in

Oto 30 zdjęć, okazujące kontrast między dwoma światami…

Uğur Gallenkuş mieszkający w Stambule w Turcji po raz kolejny zachwyca! Stara się pokazać ważne problemy, przed którymi stoi świat, takie jak niesprawiedliwość społeczna i wojna, umieszczając dwa zdjęcia obok siebie w jednej ramce. W ten sposób chce pokazać kontrast między dwoma różnymi światami, w których żyjemy.

„Pierwszą pracę nad równoległym wszechświatem rozpocząłem po tym, jak usłyszałem wiadomości ze świata.” – mówi Uğur. „Zacząłem widzieć strach i rozpacz w oczach dzieci-uchodźców próbujących dostać się do Europy. Myślę, że nie wiemy nic o wojnie, głodzie i innych ważnych sprawach. Dzisiaj możesz żyć w pokoju, ale dopóki te problemy będą się utrzymywać, mogą w końcu dotknąć każdego. Jako artysta wierzę, że sztuka jest mistrzem wszystkich języków. Przez długi czas sztuka była wykorzystywana do tworzenia świadomości, która pomaga w przebudzaniu społeczności.”

„Chciałem pokazać różnicę między krajami rozwiniętymi a słabo rozwiniętymi. Przesłanie, które chcę przekazać w mojej pracy, jest wszechstronne. Kraje rozwinięte żyją w luksusie i pokoju, ale chciałbym im przypomnieć, że ludzie w krajach słabo rozwiniętych żyją w bólu, głodzie i wojnie. Chciałem również przypomnieć krajom słabo rozwiniętym, że mogą wybrać lepsze rządy i uzyskać godne wykształcenie, aby mogły być tak silne i pokojowe jak kraje rozwinięte. Chcę pokazać problemy współczesnego świata, takie jak chciwość i niesprawiedliwość.” – dodaje artysta.

Dla Uğura najważniejsze są dwa przesłania: „Pokój w domu, pokój na świecie” i „Największą bitwą jest wojna przeciwko ignorancji” i chciałby, żeby cały świat żył według nich.

Instagram: @ugurgallen

Zobacz 10 Niezwykłych ZJAWISK atmosferycznych

10 dzieci, które obraziły się z absurdalnych powodów