in

Niemiecki cyrk wykorzystuje hologramy zamiast żywych zwierząt

Niemiecki cyrk wykorzystuje hologramy zamiast żywych zwierząt dla magicznego pokazu bez okrucieństwa!

Przez bardzo długi czas ludzie nie wyobrażali sobie cyrku bez koni, słoni, małp i lwów. Ale ostatnio Circus Roncalli uniknął tradycji, wymieniając cierpienie i krew na hologramy. Pokazy pozostają jednak równie spektakularne.

Circus Roncalli od 1976 roku zabawia tłumy pokazami zwierząt, ale postanowił zmienić sytuację, próbując walczyć z okrucieństwem wobec zwierząt w branży. W ich programach wciąż pojawiają się kły i ogony, ogniste kręgi i akrobaci, ale żadne ze zwierząt nie jest prawdziwe. Roncalli chciał stworzyć trójwymiarowe obrazy holograficzne z projektorów wypełniając arenę o szerokości 32 metrów i głębokości 5 metrów z widocznością 360° dla całej widowni.

Agencja Roncalli TAG/TRAUM we współpracy z Blueboxem używa Optoma, a także 11 projektorów laserowych ZU850 w celu uzyskania hipnotyzującego doświadczenia holograficznego.

Birger Wunderlich z Bluebox powiedział: „Używamy projektorów Optoma od 6 lat i niezmiennie mamy bardzo pozytywne doświadczenia w zakresie ceny, wydajności i niezawodności. Potrzebowaliśmy projektora o wysokim kontraście z doskonałymi kolorami dla efektu 3D, a kontrast ZU850 2,000,000: 1 jest idealny dla tego projektu.”

Odważny ruch pojawia się w obliczu rosnących ogólnoświatowych obaw o pokazywanie zwierząt, które przeżywają większość swojego życia w strasznych warunkach w niewoli. Aktywiści oskarżyli wiele cyrków o bicie, głodzenie i trzymanie zwierząt w niehigienicznych warunkach, podczas gdy występują dla dużych tłumów zgodnie z bardzo napiętymi harmonogramami.

Na przykład w Wielkiej Brytanii rząd wdrożył obowiązujące przepisy zakazujące wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrku od 2020 roku.

Zobacz 20 NAJDZIWNIEJSZYCH OSTATNICH POSIŁKÓW SKAZANYCH

Zobacz 10 lotów PRAWIE zakończonych katastrofą