in

Nagranie pokazuje gigantycznego wieloryba skaczącego obok łodzi

Popularne nagranie pokazuje gigantycznego wieloryba skaczącego obok łodzi rybackiej!

Od czasu do czasu natura ukazuje się w pełnym blasku, przypominając nam, jak naprawdę jesteśmy mali. Ta moc została ostatnio schwytana na wodach Kalifornii w Zatoce Monterey. Zatoka jest domem dla wielu gatunków ssaków morskich i znajduje się na szlaku wędrówek pływaczy szarych i humbaków, dzięki czemu jest popularnym miejscem do obserwacji wielorybów.

Niesamowite zdjęcia i nagrania wideo (które można zobaczyć poniżej) pokazują, że wieloryb skacze przez fale oceanu w pobliżu niczego niepodejrzewającej łodzi rybackiej o nazwie Baja Sueno. „Wieloryb jest ogromny! Gdybym był rybakiem, prawdopodobnie narobiłbym w spodnie.” – powiedział fotograf, który uchwycił niesamowity moment.

Fotograf – Douglas Craft – robił zdjęcia z iluminatora innej łodzi pod kątem do góry, dzięki czemu zwierzę morskie wyglądało na jeszcze większe. „Udałem się pod pokład, aby robić zdjęcia z iluminatora w pobliżu linii wodnej. To właśnie daje tę niesamowitą perspektywę patrzenia na wieloryba.” – powiedział Douglas agencji prasowej.

Fotograf miał również pomoc od obserwatora wielorybów, Kate Cummings, która zdołała uchwycić wideo skoku wieloryba w akcji. Obserwatorka wielorybów ujawniła mediom: „Fajnie było uchwycić ten moment. Wieloryb już kilkakrotnie wyłonił się znacznie dalej od rybaka. Ale czasami, gdy wieloryby wyskakują wiele razy, zmierzają również w określonym kierunku. Doszłam do wniosku, że następny wyłom będzie wokół rybaka, ponieważ wieloryb zmierzał w tę stronę i na pewno! Chociaż nie spodziewałam się, że wieloryb i łódź ustawią się tak idealnie.”

Dorosłe humbaki ważą około 25–30 ton, a ich rozmiar waha się od 12 do 16 m. Humbak znany jest ze skakania i innych charakterystycznych zachowań, co czyni je bardzo popularnymi wśród obserwatorów wielorybów.

Link do nagrania: https://www.youtube.com/watch?v=gMj_Fky3cmY

Zobacz 10 sekretnych funkcji smartfona, które MUSISZ znać

Zobacz 10 TAJEMNICZYCH rzeczy wyrzuconych na brzeg