in

Firma zamienia popioły zwierząt w szklane repliki łap…

Firma zamienia popioły zwierząt w szklane repliki łap, które mogą służyć jako wieczne pomniki!

Utrata bliskiej osoby, czy to ludzkiej, czy zwierzęcej, jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Aby pomóc utrzymać wspomnienia przy życiu, wielu z nas lubi mieć fizyczne przypomnienie, aby trzymać je blisko, coś pięknego i znaczącego, które zawiera esencję przyjaciela.

Davenport Memorial Glass specjalizuje się w tego rodzaju fizycznych przypomnieniach, tworząc pamiątkowe elementy, które napełniają niewielką ilość popiołów ukochanej osoby oszałamiające szklane dzieła sztuki. Kształt łap zwierząt są szczególnie popularne i są wystarczająco małe, abyś mógł zabrać ze sobą mały kawałek ukochanego kota lub psa, gdziekolwiek jesteś.

„Naszym celem jest fizyczne uchwycenie chwili, stworzenie pamiątki, która przywraca pamięć.” – pisze Davenport na swojej stronie internetowej. „Niczego nie da się porównać z czasem spędzonym z ukochaną osobą, ale mamy nadzieję pomóc w zachowaniu ich i przypomnieniu sobie cennego czasu, który spędziliście razem.”

Podczas gdy zwierzęta stanowią dużą część naszego życia, nie ma formalnego zwyczaju, jeśli chodzi o upamiętnianie ich. Jeśli miłośnicy zwierząt zdecydują się zrobić cokolwiek, większość wybierze pochowanie swoich futrzanych przyjaciół. Istnieją cmentarze dla zwierząt, a ludzie mogą tam pochować lub skremować swoje zwierzęta wraz z nagrobkami i posągami, tak jak my to robimy dla ludzi.

Jeśli jednak nie masz w pobliżu cmentarza dla zwierząt domowych i uważasz, że być może formalny pochówek jest zbyt duży, pamiątkowe elementy Davenport stanowią gustowną alternatywę. Wystarczy jakoś zdobyć małą łyżkę popiołu i wysłać je do Davenport pocztą.

Źródło

Tablice Szmaragdowe Thotha – prawda czy fikcja?

Zobacz te 30 niesamowitych historii ze świata NAUKI