in

Artystka tworzy niezwykłe dzieła ze… śmieci!

Dominic McCann jest nietypowym artystą. „Odkąd pierwszy raz udostępniłem zdjęcie żółwia zrobionego ze śmieci na moim Instagramie, wiedziałem, że muszę robić to regularnie.” – opowiada Dominic. „Zaczęłam zbierać śmieci, kiedy spacerowałam z psem lub zbierałam od dzieci ze szkoły, wszystkich w okolicy. Wkrótce narodził się #projectlittercritter, a ludzie na całym świecie zostali zainspirowani do przyłączenia się!”

Zaśmiecanie to ogromny problem. Nie tylko grozi to ekosystemowi i drogo kosztuje środowisko, ale także kosztuje nas – w ubiegłym roku władze lokalne wydały 682 milionów funtów tylko po to, aby nasze ulice były czyste. „Myślę więc, że wszyscy możemy się zgodzić, że jako społeczeństwo musimy nie tylko zmniejszyć ilość odpadów, które produkujemy, ale musimy również zapewnić ich prawidłowe usuwanie.” – kontynuuje artystka. „Wszyscy widzimy śmieci – są wszędzie, więc jak możemy – ale często postrzegamy to jako czyjś problem – nie upuszczamy go, więc nie musimy go zbierać. Ale kiedy już leży na ziemi, lata wokół naszych ulic, w nasze lasy, na nasze plaże i na nasze morza, to nasza odpowiedzialność. To nasza planeta i wszyscy powinniśmy razem pracować, żeby to posprzątać.”

„Nazywam się Dominique, a wcześniej w tym roku brałam udział w sprzątaniu plaży podczas wakacji w Malezji. W ciągu zaledwie 30 minut nasz zespół zebrał kilkanaście pojemników na śmieci z niewielkiej części plaży. Z pomocą mojego partnera i dzieci, użyłem trochę śmieci do zrobienia rzeźby Żółwia Hawksbill – krytycznie zagrożonego zwierzęcia – aby podkreślić szkody, które wyrządzamy naszej planecie poprzez takie rzeczy jak jednorazowe użycie tworzywa sztucznego.”

Źródło

Najdziwniejsza zagadka nauki: „pigułka nieśmiertelności”

Ayrton Senna – najlepszy kierowca wszechczasów?