in

89-letnia kobieta wydziergała 450 uroczych koców dla psów

89-letnia kobieta wydziergała 450 uroczych koców dla psów schroniskowych!

Są tysiące psów w schroniskach, które czekają na adopcje. I choć cierpliwie czekają na swój wieczny dom, na którego absolutnie zasługują, to szczenięta polegają na pracownikach schroniska i wolontariuszach, którzy opiekują się nimi i utrzymują im towarzystwo. Jest to najbardziej satysfakcjonująca praca, jaką może zrobić miłośnik psów, a oni z pewnością robią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić miłość i opiekę tym zwierzętom.

Jednak jedna szczególna kobieta wyróżniała się z tłumu życzliwych pomocników. 89-letnia Maisie Green z Wielkiej Brytanii wykonała ponad 450 koców, aby pomóc psom w schronisku utrzymać ciepło podczas zimnych nocy spędzanych w budach.

Kilka lat temu schronisko dla psów w Anglii o nazwie Dogs Trust zapoczątkowało inicjatywę proszenia ludzi o dzianiny. „Radzisz sobie z szydełkowaniem lub uwielbiasz dziergać na drutach? Wzywamy wszystkich utalentowanych, by stworzyli ubranka dla naszych psiaków w projekcie Hope Project Christmas!” – napisało schronisko na swojej stronie na Facebooku.

Ta inicjatywa pomaga opiekunom bezdomnych psów utrzymać ciepło czworonożnych kumpli podczas chłodu zimy.” Pomysł pomagania zwierzętom na drutach był bardzo pociągający dla Green, która w końcu uwielbia robić na drutach i jest w tym bardzo dobra, więc dlaczego nie podzielić się tą niesamowitą umiejętnością z potrzebującymi?

„Uwielbiam robić na drutach i uwielbiam psy, więc łączę to cudownie! Trzy dni zajmuje mi zrobienie na drutach koca. To sprawia, że jestem zajęta i często robię to podczas oglądania telewizji. Cieszę się, że w jakiś sposób pomagam czworonożnym mieszkańcom schroniska.” – powiedziała 89-letnia dama.

Najwyraźniej Green robi dobry uczynek od 3 lat. Trzy razy w roku przekazuje koce i płaszcze, a za każdym razem z pomocą swojej rodziny wnosi do szczeniąt kilkanaście ręcznie robionych towarów.

10 rzeczy, o których linie lotnicze wolałyby, abyś nie wiedział

Zobacz 10 Przerażających atrakcji turystycznych